Aktywny Przewodnik po Poznaniu

Aktywny Przewodnik to nowy pomysł na książkowy przewodnik po mieście dla dzieci.

Nowatorski charakter polega prezentowaniu miasta poprzez ciekawe zadania i nietypowy układ treści.

Jest sposobem na twórcze rodzinne spędzenie czasu i nauczenie się czegoś o swoim otoczeniu.

Zadania dla rodzin ( lub grup szkolnych )  mają różnorodny charakter: większość jest do wykonania  przez dzieci samodzielnie w terenie, część wymaga udziału dorosłych i pracy w domu- są to zadania plastyczne. Przewodnik zawiera też zadania ruchowe- gry integracyjne dla rodzin lub grup szkolnych.

Trasy w aktywnym przewodniku zaczynają się w sercu miasta - czyli na Starym Rynku, który jest  też sercem naszej książki. Aktywny Przewodnik otwieramy w środku książki, gdzie znajdujemy rozkładaną mapę Starego Rynku dającą początek Szlakowi królów, Szlakowi Bambrów, militarnemu i muzealnemu.

Przewodnik zawiera naklejki do zadań, rozkładany plan miasta oraz papier transferowy do naprasowania na koszulkę.

01kamienice.jpg02rynek3.jpg03koszulka3.jpg04koziolki3.jpg05sejmratusz.jpg06ratusz3.jpg07kamienicerys.jpg08nawa3.jpg